Make your own free website on Tripod.com

Drama
Home ] Up ] Burri i dheut ] Pas Vdekjes ] 14 vjec dhender ] Baba Musa lakuriq ]

 

Andon Zako Çajupi
Dramat e Andon Zako Cajupit jane aq popullore e aq te dashura sa une nuk po e marr mundimin fare tua prezantoj. Dua vetem te them se jane KRYEVEPRA qe pelqehen nga i madh i vogel fale gjuhes dhe tematikes qe trajtojne. Demaskimi i Cajupit ndaj veseve te shoqerise se kohes behet prej nje humori theres i cili i kthen keto drama ne komedi madheshtore.

Albasoul