Make your own free website on Tripod.com

Ne rruge
Home ] Up ]

 

Azem Shkreli


          NE RRUGE

Tash jam diku larg teje, larg vedi
dhe - ku me dijtė kah mė tresin
udhėkryqet e shumta t'jetės?

Jam ba pėrshėndetje e harrueme e kalimtarėve,
 jam ba lot e kangė,
jam ba betim i rrugėve dhe rreze e shkrepun
majė gurit.

Tash jam diku larg teje, larg vedi
dhe - ku me dijtė ku sosin
fijet e kėputuna t'kėsaj kange?

Jam ba pre shitimi i syve zjarr,
jam ba bekim e namė,
jam ba zog e re n'krah t'agsholeve t'bardha?

Tash jam diku larg teje, larg vedi
dhe - ku me dijtė kah m'tresin
udhėkryqet e shumta t'jetės?!