Make your own free website on Tripod.com

Kater keshilla vetes
Home ] Up ]

 

Azem Shkreli

     
   KATER KESHILLA VETES

Mos u bėj poet nėse s'mund tė lindėsh
me seicilin varg, tė lindėsh me seicilėn fjalė.

Ngrehu mbi veten nė dot t'rrokėsh frerėt e erėrave,
tė shkelėsh shpėrgajt e mėrisė dhe shtrėngatat
e gjakut tėnd.

 N'se dashurohesh, dashurohu n'flakė e n'valė,
jo ne sy tė kaltėr, se bėhesh det i ēmendur pendimi.

Mos u bėj poet nėse s'mund tė vdesėsh
pėr secilėn varg, tė vdesėsh pėr secilėn fjalė.